Dr. Kristene A. Doyle

Dr. Kristene A. Doyle
Onursal Başkan

Albert Ellis Enstitüsü- New York Genel Merkezi’nin başkanıdır. Hofstra Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji ve Okul Psikolojisi alanlarında doktora eğitimini tamamladı. Başkanlığının yanında Enstitü’de birçok alanda liderlik yapmaktadır. Enstitü’nün Çocuk ve Aile Servisi’nin yönetmenliği görevinin ardından üstlenmiş olduğu Klinik Servisi’nin yönetmeliğini sürdürmektedir.


Yeme Bozuklukları Tedavileri ve Araştırmaları Merkezi’nin de kurucusudur. Dr. Kristene New York’taki St. John’s Üniversitesi’nde 14 yıldır ders vermektedir. Londra’daki London Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.


Dr. Kristene A. Doyle, International Institute for the Advanced Studies for Psychotherapy ve Applied Mental Health Enstitüsü’nden de doktora derecesine sahiptir. Şimdiye kadar aralarında American Psychological Association (APA), Association for Behavioral and Cognitive Therapies (ABCT) ve the World Congress of Behavioral and Cognitive Therapies gibi kongrelerin de olduğu birçok kongrede konuşmacı olarak görev aldı. Dr. Doyle, ABC, Channel 2, Channel 11, CBS, ve the WB11 Morning News televizyonlarının uzman psikoloğudur. New York Times, News and World Report ve The Wall Street Journal’da röportajları ve yazıları çıkmıştır.


Dr. Doyle, ADDT’de önemli bir kaynak olan ‘Uygulamacının Kitabı: Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi, 3. Baskısı’ adlı kitabın yazarlarındandır. Sosyal Davranış ve Kişilik ve Akılcı Duygucu & Bilişsel Davranışçı bilimsel dergilerinde çok sayıda araştırmaları yayınlanmıştır.


Kendisi Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Şubesi’nin onursal başkanıdır.