Online Terapi

Online Terapi

Online Psikolojik Destek Danışmanlık

Virüs Krizi ! 

nedeniyle görüşme ücretlerinde indirime gidilmiştir, 90 TL’dir. (Corona Virüs ile veya evde kalma ile ilgili sıkıntıları olanlar için)

Diğer danışanlarımız için ilk seans 90 TL, sonraki seanslar 180 TL’dir.


Online internet üzerinden psikolojik destek ve psikoloji hizmetimiz hakkında bilgi almak

veya randevu oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İstanbul veya diğer şehirler ve ülkelerdeki danışanlarımız online psikoterapi hizmetimizden yararlanabilir.

 

Online Psikolojik Destek ve Danışmanlık VİDEO’muzu seyretmek için TIKLAYIN


Online PSİKOLOJİK DESTEK kimleri ve hangi sorunları kapsar?

 • Bu hizmetimiz ağırlıklı olarak ‘Eğitim-Psikolojik Danışmanlık’ temelinde verilmektedir.
 • KAPSAM DIŞI OLANLAR: Psikopatolojik sorunlar ONLİNE destek & danışmanlık kapsamında değildir. Psikopatolojik sorunlar NEDİR? Psikiyatrik sorunları nedeniyle tanı almış, klinik düzeyde, çoğu zaman ilaç kullanması zorunlu olan, uzun süreli ve kapsamlı tedaviye ihtiyacı olan bireylerdir. Örneğin madde ve alkol bağımlıları, şizofreni, paronaya, major (ağır) depresyon, bipolar ve yeme bozuklukları gibi psikolojik rahatsızlıklar. Psikopatoloji kapsamında olan danışanlar yüz yüze psikoterapi almadırlar.
 • KAPSAM İÇİNDE OLANLAR: Yaşamsal, kariyer, ilişki, aile, çocuk, arkadaş ile ilgili problemler yaşayanlar ve diğer çevresel koşullar tarafından zorlanan (Corona Virüs dahil), strese giren danışanlar, duygu ve düşüncelerinde dengesizlikler yaşayan ve bunları düzeltmek için destek almak isteyenler. Bilişsel davranışçı terapi (Eğitim – Terapi) odaklı yaklaşımla destek almak konusunda* (*bu konu hakkında bizden bilgi alabilirsiniz) istekli olanlar.
 • Her terapi şekli ONLİNE danışmanlığa uygun değildir. Bilişsel davranışçı terapi ONLİNE DESTEK konusunda en uygun terapilerden biridir.

Adım 1: Bizimle bağlantıya geçin

EMAİL: info@rasyonelpsikoloji.com veya dr.muratartiran@gmail.com

TEL: 0546 567 34 20 (WhatsApp)

Adım 2: Randevu oluşturulacak; belirli bir gün ve belirli bir saat. Bu aşamada hesap numaralarımıza ödeme yapmanız istenecek. (Hesap numarası size gönderilecek)

Adım 3: Size özel bir link ile ÖZEL bir platformda veya SKYPE üzerindenmuratkaanny veya albellis_tr  adreslerinden seans başlayacak. Seanslarımız normal geleneksel süre olan 50 dakika yerine 70 dakika yapılmaktadır. Aşağıdaki SORU-CEVAP kısmını okuyabilirsiniz.


Terapistlerimiz:

Dr. Murat Artıran

Dr. Murat Artiran, American Psychological Association tarafından akredite edilmiş olan *The Feeling Good Institute (FGI) tarafından verilen ‘Online Therapy Practice’ (Online Terapi Uygulamaları) Sertifikalı psikoterapisttir.

 

Dr. Ezgi Ildırım

 

Uzm. Psk. Dan. Hasan Mehmet Artıran

 

online counseling

SIK SORULAN SORULAR

 

1- Online Psikolojik Danışmanlık ve Online Psikoterapi Nedir?

Dünyadaki virüs krizi artık ONLİNE terapileri zorunlu hale getirmiştir. Teknoloji artık bize birçok imkan sunmaktadır. Her ne kadar ‘gerçek’ terapi geleneksel yöntemlerle ‘yüz yüze’ yapılsa da gelişen teknoloji, ihtiyacı olan insanlara yardım etmek adına kullanılmalıdır. Uzaklarda olan ve istediği etkin ve yararlı danışmanlığı yaşadığı yerde bulamayan insanlar o kadar çoktur ki, teknoloji bu alanda büyük yarar sağlamaktadır. İnsanların internet üzerinden görüntülü online terapi hizmeti almak için teknolojiyi kulllanmalarında sakınca yoktur.

2- Bilimsel araştırmalarda Online Terapi’nin faydaları hakkında ne tür bulgular vardır?

Online terapinin faydaları olduğunu ortaya koyan birçok bilimsel araştırma vardır. Sakıncası olduğunu ortaya koyan herhangi bir araştırma henüz yoktur. Yüz yüze terapi ve online terapi arasında farklılık olup olmadığını araştıran az sayıdaki araştırmada bazı bilim insanları, bu konuda ‘bir farkın’ olmadığını belirtmektedirler.

2- Kimlere online danışmanlık yaptık ve yapıyoruz?

Bugüne kadar Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İtalya, Fransa, İspanya, Kazakistan, Ankara, Adıyaman, İzmir, Kocaeli, Mersin, Şanlıurfa,  Eskişehir, İstanbul içi, Erzincan ve Ağrı’dan danışanlarımıza hizmet verdik.

3- Ücretler ne kadar ve ödemeyi nasıl yapacağım?

Danışanları internet üzerinden psikolojik destek almaya yönlendirmek ve cesaretlendirmek adına ücretlerimizde yüzde 20 oranında indirim yapmaktayız. İLK GÖRÜŞME 90 TL’dir. Ödemenizi görüşmeden önce Türkiye’deki herhangi bir bankadan banka hesabımıza yapabilirsin. Yurtdışından ödeme yapacaklar WesternUnion’ı kullanabilirler veya diğer birçok danışanımızın yaptığı gibi bir yakınlarının hesabını kullanarak ödeme yaptırabilirler.

4- Seanslar normalde 50 dakika olmaz mı?

Geleneksel psikoterapi seansları 50 dakikadır. Ancak online terapinin daha etkili olması için bu süreyi ihtiyaç halinde 70 dakikaya kadar sizlerin maksimum yarar sağlamanız için uzatıyoruz.

5- Seanslar güvenli mi, başkasının seyretmediğini veya dinlemediğini nasıl garanti edebiliriz?

Seanslarımızı 2 platformda yapıyoruz: (1) Skype (2) Özel bir platform. Skype güvenli bir ortam olarak bilinir. Ancak Tam-Güvenlik ve mahramiyet konusunda endişeleriniz varsa Emailinize gelen TEK KULLANIMLIK (her seansta yeni link verilir) link ve şifre ile ÖZEL BİR PLATFORM’dan terapistimizle bağlantı kurabilirsiniz.

6- Bağlantı problemi yaşar mıyım?

Normalde internet bağlantı gücü bulunduğunuz bölgede düşük de olsa, bağlantı sorunu yaşamazsınız. Ancak çok düşük ise, o zaman size yeni randevu verebilir. Başka bir yerde ve başka bir saatte tekrar kaldığımız yerden devam edebiliriz.

7- Cep telefonundan mı yoksa laptop (bilgisayar) gibi masaüstü cihazlardan mı bağlanmalıyım?

Hiç farketmemektir. İster cepten, ister bilgisayarınızdan bağlanın. Ancak dikkat edilecek en önemli konu, cep telefonundan bağlanacaksanız ‘bir yere koyup sabit durmasını’ sağlamaktır. Yani sürekli evin veya odanın içinde hareket etmemeniz iyi olacaktır.

8- Kaç seans sürer?

Sıkıntıların yoğunluğuna, sıklığına ve süresine bağlı olarak ve danışanın hedeflerine göre değişkenlik gösterir. Bazı danışanlarımız TEK bir seansla bilgi almak veya farkındalık kazanmak amaçlı bu hizmetten yararlanırken, diğer danışanlarımızdan bazıları ile 20’nin üzerinde görüşme de yaptığımız olmaktadır.

9- Bir şekilde memnun kalmaz isem para iadesi alabilir miyim?

Evet; Böyle bir durumda ödediğiniz ücretin yarısı size havale yoluyla geri ödenir.

10- Memnun kalmaz isem uzmanımı değiştirebilir miyim?

Evet. info@rasyonelpsikoloji.com’a yazarak veya direk olarak terapistinize söylereyerk istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, ekibimizde bulunan diğer psikolog arkadaşımızla devam edebilirsiniz.

11- Aile ve çift terapisi de yapabilir miyim? 

Evet. Sistemimiz hem partnerinizin hem de çocuklarınızın AYRI AYRI bağlanmasına müsaade etmektedir. Ayrı lokasyonlarda bulunsanız bile aynı anda görüşmeye katılabilirsiniz.


Rasyonel Psikoloji Skype online psychological counseling service is provided for Turkish citizens living abroad

Rasyonel Psikoloji Skype service de conseil psychologique en ligne est fourni pour nos citoyens vivant à l’étranger

Rasyonel Psikoloji Für unsere im Ausland lebenden Bürger steht eine Online-Psychologische Beratungsstelle zur Verfügung

Rasyonel Psikoloji El servicio de asesoramiento psicológico en línea de Skype se brinda a nuestros ciudadanos que viven en el extranjero

Rasyonel Psikoloji Служба онлайн-психологической консультации Skype предоставляется для наших граждан, проживающих за рубежом

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Online Psikolojik Danışmanlık & Psikoterapi Ücret: Virüs salgınına destek olmak adına ilk Seans 90 TL. sonraki seanslar 180 TL Virüs krizi nedeniyle yüz yüze yaptığımız seanları ONLİNE ortamında sunmaya devam ediyoruz. Psikologlarımız: Dr. Murat Artıran Uzm. Psk. Dan. Hasan Mehmet Artıran Uzm. Klinik Psikolog Dr. Ezgi Ildırım İletişim: EMAİL: info@rasyonelpsikoloji.com TEL: 0546 567 34 20 (WhatsApp) Size özel bir link ile ÖZEL bir platformda veya SKYPE üzerinden: muratkaanny veya albellis_tr adreslerinden seans başlayacak. LİNKE TIKLAYARAK AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ veya BİLGİ VE RANDEVU İÇİN BİZE DİREK ULAŞABİLİRSİNİZ. https://rasyonelpsikoloji.com/online-psikolojik-danismanlik-online-psikoterapi/ https://www.youtube.com/watch?v=K7Mx0mUWcaM

Rasyonel Psikoloji (@rasyonelpsikoloji)’in paylaştığı bir gönderi ()

4 Comments

 1. Gül Tiryaki says:

  Meraba, benim annemin üiskolojik destege ihtiyaci var. Yakininda türk piskolog ne yazikki yok ve almancada bilmiyor.

  Skype üzeri seans ücretini ögrenmek istiyorum. Bu ücreti krankenkasse karsilama ihtimali varmi?

  • admin1 says:

   AlbEllis_TR skype adresini eklerseniz size yardımcı olalım. Size uygun gün ve saati bildirirseniz ona göre 1 saatlik Online Skype psikolojik danışmanlık görüşmesi ayarlayabiliriz.

  • admin1 says:

   Rasyonel Psikoloji olarak Dr. Murat Artıran hocamız ingilizce terapi hizmeti vermektedir. İngilizce psikolojik danışmanlık ve psikoterapi almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Teşekkür ederiz. Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Yetkili Merkezi. 0 212 327 02 33

 2. Pingback: Online Terapi nedir - Rasyonel Psikoloji

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Paylaş