Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi

Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi

 • Psikolojik Danışmanlık
 • Psikoterapi
 • Psikoloji Eğitimleri
 • Psikoterapi Eğitimleri
 • Psikolojide Sempozyum, Kongre, Etkinlik Organizasyonları
 • STK’larla İşbirlikli Projeler
 • TUBİTAK Projeleri
 • Avrupa Birliği Projeleri
 • Şirketlerle ve devlet kurumları ile işbirlikleri

Türkiye Genelinde Bayilikler veriyor

Rasyonel Psikoloji Enstitüsü

Yurtdışında ve yurdumuzda 9 yıldır Psikolojik Sağlık alanında hizmetlerini başarıyla sürdüren Rasyonel Psikoloji Enstitüsü Türkiye’nin çeşitli illerinde, aşağıdaki şartlara uyan kişilere BAYİLİKLER (FRANCHISE) vermektedir. Bugüne kadar Türkiye’nin birçok ilinde psikoloji alanında eğitimler veren, çalıştaylar düzenleyen, birçok öğrenci ve uzman psikoloğu yetiştiren, bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapan, Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehirlerinden danışanlarına hizmet veren Rasyonel Psikoloji Enstitüsü, tecrübesini ve bilgi birikimini sizlerle paylaşıyor. Ulusal ve uluslararası bağlantılarıyla iş ve meslek hayatınıza hızlı, etkili, ekonomik, organize ve başarılı bir şekilde girmenizde size destek veriyor. İstanbul Beşiktaş ilçe, Kartal ilçe, Kağıthane ilçe, Marmaris Muğla, Yeni Mahalle Ankara lokasyonlarının yanında diğer şehirlerde bayilikler verilecektir.

Rasyonel Psikolojik Bayilik Sistemi, sadece ticari bir işbirliği içine girmiş olmak DEĞİLDİR. Bu yüzden sistemin sizden talep ettiği ücretler düşüktür ve ikincil konulardır. Önceliğimiz olan, ticari kazanç elde etmek değil, birlikte bilimsel prensipler ve etik ilkeler doğrultusunda çalışabilmek, gelişebilmek, etkin hizmet vermek ve bayilik sisteminin Psikolojik Sağlık alanında bir misyon halinde ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bu misyon kurumsallaşmanın ve markalaşmanın size uzun vadede kazandıracağı önemli bir faktör olacaktır.

RANDEVU ALMAK için bizi arayabilirsiniz. Emaille veya WhatsApp mesajı ile gelen sorular cevaplanmayacaktır.

Kimler Başvurabilir:

Psikoloji Lisans Eğitimi üzerine Klinik Psikoloji’de Tezli veya Tezsiz Yüksek Lisans yapmış olanlar VEYA Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans Eğitimi üzerine Klinik Psikoloji’de Tezli veya Tezsiz Yüksek Lisans yapmış olanlar VEYA Lisans eğitimi başka bir alanda olup Tezli Klinik Psikoloji Yüksek Lisans’ının üzerine Klinik Psikoloji’de tez aşamasında Doktora öğrencisi veya mezunu olmak.

Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi’mize Katılmak size ne gibi avantajlar sağlayacaktır?

 1. Kısa sürede kurumsallaşma & markalaşma imkanı. Tabela, logo izinleri, kurumsal tanıtım desteği.
 2. Reklam & Tanıtım olanaklarından ücretsiz yararlanmak.
 3. Ücretsiz Web Sitesi kurulumu.
 4. Uygun mekan-lokasyon önerileri, merkez içi dizayn, mobilya, ekipman konularında uzmanlaşmış bilgi-yönlendirme desteği.
 5. Kurulum aşamasında ve işletme yönetiminde zamandan kazandıran danışmanlık ve yönlendirmeler.
 6. Danışan portföyünü genişletme desteği.
 7. Çalışanlarınız olacaksa, özgeçmiş değerlendirmelerinde yönlendirmeler. Motto: Doğru seçilen çalışanlar ve iş arkadaşlarınız sizi ileriye taşıyacaktır, tersi durumlar başarısızlığa neden olacaktır.
 8. Bulunduğunuz ilde veya yakın illerde psikoterapi, psikolojik testler ve oyun terapileri eğitimleri açmanız için desteklenmeniz.
 9. 1 yıl boyunca online eğitimlerimizden ve online süpervizyonlarımızdan ücretsiz yaralanma imkanı.
 10. Size ve çalışanlarınıza yönelik süresiz her 15 günde bir ücretsiz 3 saat süpervizyon desteği.
 11. Süresiz, Ana Merkezin organizasyon, etkinlik, seminer, kongre ve sempozyumlarına, Ana Merkez’in ilişkide bulunduğu dernek, şirket, üniversite ve STK’ların organizasyonlarına ücretsiz katılma imkanı.
 12. Bilimsel araştırmalar, kitaplar ve diğer yayınlarınızda danışmanlık ve ortaklıklar.
 13. Birlikte seminer, sempozyum ve kongre gibi organizasyonlar düzenlemek. Hoca desteği, içerik desteği ve tanıtım desteği verilecektir.
 14. Birlikte TUBİTAK, AB projeleri üretme ve Ana Merkez’in projelerinde yer alma imkanı.

Şartlar:

 1. Lisans düzeyinde eğitimini Psikoloji alanında tamamlamış olmak ve Yüksek Lisansını Klinik Psikoloji Alanında tamamlamış olmak. VEYA Lisans düzeyi farklı alan olanlar için lisans düzeyinde bilimsel ön hazırlık derslerini tamamlamış olarak Yüksek Lisans Klinik Psikoloji eğitimini yapmış ve ilaveten Klinik Psikoloji alanında doktorasını yapmış olmak. Yabancı üniversitelerde bu eğitimlerini tamamlayanların DENKLİK’lerini YÖK’ten almış olmaları gerekmektedir.
 2. En az 3 referans mektubu sunmak (Psikoloji veya PDR alanında en az Doktora, veya doçent veya profesör öğretim üyesinden)
 3. Türk Psikologlar Derneği’ne asil üye olmuş olmak.
 4. 12 Kurluk RDDT & BDT eğitimini başarıyla tamamlamış olmak. Ve 66 saatlik süpervizyon sürecinden başarıyla geçmiş olmak. RDDT BDT ULTİMATE program.
 5. Bulunduğu ilde başka bir Rasyonel Psikoloji Enstitüsü merkezinin olmaması.
 6. Belediyeden işyeri ruhsatlı en az 2 oda ve 1 salon olmak üzere (odalardan biri oyun odası olmak durumundadır) ofise sahip olmak.
 7. Şahıs şirketi kurmuş olmak.
 8. 4 ayda bir tahsil edilecek olan bayilik aidatını ödeyeceğini taahhüt etmek. Not: Kazançlarınız sizin olacaktır, gelirinizden paylaşım veya komisyon istenmeyecektir. 

Not: Halihazırda danışmanlık merkezi olanlar da başvurabilirler.

Sistemde Neler Var? Tıklayınız.


Sık sorulan sorular:

1.Bayilik anlaşması yaparken ödeme yapacak mıyım? Ücreti ne olacak?

Ön Bilgi: Evet bayilik anlaşmasının ücreti olacaktır. Bu miktar bir kereye mahsus alınacaktır. Ücretlendirme 3 kritere göre hesaplanacaktır: 1) Merkezi açmak istediğiniz şehrin bölgesi ve ilin nüfus büyüklüğü (her ilde 1 tane bayilik verilecektir), 2) Tek mi açacaksınız yoksa ortaklı mı açacaksınız? Merkezinizde kaç klinik psikolog ortağınız olacak? 3) Merkezinizde yılda kaç eğitim vermeyi taahhüt ediyorsunuz. Çok eğitim daha az bayilik ücreti, hiç veya az sayıda eğitim daha çok bayilik ücreti gerektirecektir. Ücretlere KDV eklenecek, fatura kesilecek ve şirket masrafınız olarak yıl sonu gelir ve KDV vergilerinizden düşebileceksiniz.

2.Dört ayda bir olan aidatın miktar ne olacaktır?

Ön Bilgi: 4 aylık aidatın miktarı birinci sorudaki 3 kritere göre hesaplanacaktır. Ücretlere KDV eklenecek, fatura kesilecek ve şirket masrafınız olarak yıl sonu gelir ve KDV vergilerinizden düşebileceksiniz.

3.Bu aidatları neden veriyorum? Karşılığında ne alıyorum?

Ön Bilgi: (1) isim hakkının kullanımı için vereceksiniz ve (2) yukarıda AVANTAJLAR kısmında listelenen hizmetleri alacaksınız.

4.Girişimimde başarısız olursam, veya bayilik sisteminden memnun kalmazsam veya sağlık durumu gibi bireysel sorunlarım nedeniyle merkezimin faaliyetlerini durdurmak zorunda kalırsam para iadesi alabilecek miyim? Kısmi ve geçici olarak faaliyetlerime kişisel nedenlerle ara verebilir miyim?

Ön Bilgi: Evet. Mücbir sebepler (işinizi yapmanızı engelleyecek kronik bir hastalık, depremde zarar görme, savaş gibi) durumlarda bayiliğinizi sonlandırmaya karar verirseniz, Rasyonel Psikoloji Enstitüsü’nden o güne kadar almış olduğunuz (örn. 12 kurluk RDDT BDT ultimate program, eğer almışsanız oyun terapileri gibi) eğitimlerin ücretleri düşüldükten sonra, ‘bayilik anlaşması sırasında ödediğiniz geri kalan miktarın’ % 40’ı size iade edilecektir.

Bayilik sisteminden memnun kalmamanız halinde bize 1 ay içinde anlaşmayı sonlandırmak istediğinize dair yazılı beyanda bulunabilirsiniz. İade işlemi sırasında, Rasyonel Psikoloji Enstitüsü’nden o güne kadar almış olduğunuz (örn. 12 kurluk RDDT BDT ultimate program, eğer almışsanız oyun terapileri gibi) eğitimlerin ücretleri düşüldükten sonra, ‘bayilik anlaşması sırasında ödediğiniz geri kalan miktarın’ % 40’ı size iade edilecektir.

Kişisel nedenlerden dolayı kısmi olsun geçici olsun faaliyetlerinize ara verebilirsiniz. İşletmenizin faaliyetini durdurma (kepenk indirme) süresi, bir yıl içinde 6 aydan fazla olamaz. Ara verme süresi içinde sizden aidat talebimiz olmayacaktır. Faaliyet durdurma her yıl yapılamaz. Her yıl uzun süreler tatil veya başka bir sebeple işyerinizi açmayacağınızı planlıyorsanız, Bayilik Sistemi size uygun olmayacaktır. Bayilerimizin normal şartlarda kendilerinden hizmet isteyenleri uzun süre geri çevirmemeleri gerekmektedir. Bayilik olarak hizmetlerinize bir yıl içerisinde en az 9 ay devam etmeniz beklenmektedir. İşletmenizin faaliyetlerinizi tamamen durdurmak yerine böyle durumlarda mümkünse başka bir çalışanınızı veya uzman klinik psikolog arkadaşınızı  yerinize yetkilendirmenizi tavsiye ederiz.

Haftalık veya günlük çalışma saatleri bayilerimizin kararına bırakılmıştır. Ancak merkezinizi bir işim var ‘ek gelir olsun arada bir uğrarım’ planlarıyla açıyorsanız, Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi sizin için uygun olmayacaktır. Böyle planlarınız var ise tek başınıza değil, tavsiyemiz sizden daha çok zaman ayırabilecek bir veya birkaç ortak uzm. klinik psikolog ile bayilik sistemine katılabilirsiniz.

5.Merkezimde psikolojik danışmanlık veya psikoterapi hizmetlerinde mutlaka uzman klinik psikolog mu çalıştırmak veya ortaklık yapmak zorundayım?

Ön Bilgi: Evet. Uzm. Klinik Psikolog olmayan kimse ile çalışamazsınız.

6. Gördüğüm danışanlarla yaptığım seans gelirlerimden veya Bayilik Ana Merkezi’nin eğitimleri dışında verdiğim eğitimlerden pay veya komisyon verecek miyim?

Ön Bilgi: Hayır, tüm geliriniz size ait olacaktır. Bayilik Ana Merkezi ile ortaklaşa düzenlediğiniz eğitimler hakkındaki süreçler için ayrıntılı bilgiyi bizden randevunuz sırasında alabilirsiniz.

7. Merkezimde meydana gelen herhangi bir işletmemle ilgili hukuki sorun, işçi kazası, hırsızlık gibi olaylarda veya danışan veya öğrencilerle yaşadığım hukuki sorunlarda ANA MERKEZ yasal sorumluluk alacak mı?

Ön Bilgi: 7/24 sizinle birlikte olmadığımız, merkezinizle ilgili yönetim ve idari kontrol bizde olmadığı için Hayır. Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi TAM değil KISMİ BİR BAYİLİK SÖZLEŞMESİDİR. Bunun anlamının ne olduğu konusunda sizi bilgilendireceğiz veya bir avukata da danışabilirsiniz. Hukuki konularda merkezinizin yasal yetkilisi siz olduğunuz için sorumlu da siz olacaksınız. Ancak her zaman için tecrübelerimiz ve bilgi birikimimiz dahilinde sizleri yapmanız gerekenler konusunda yönlendireceğiz ve destek vereceğiz.

8.Merkezimde başka bir kurumla veya hocayla ücretli veya ücretsiz farklı eğitimler verebilir miyim?

Ön Bilgi: Evet ve Hayır. Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi sadece ticari bir amaç gütmemektedir. Bu yüzden sistemin sizden talep ettiği ücretler düşüktür ve ikincil konulardır. Öncelikli olan bayilik sisteminin bir misyon taşıdığını kavramınızdır. Bu misyon kurumsallaşmanın ve markalaşmanın size uzun vadede kazandıracağı önemli bir faktör olacaktır. Günü kurtarmak için yapacağınız faaliyetler ve misyondan uzaklaşmanız uzun vadede sizin de zararınıza olacaktır. Vermiş olduğunuz eğitimler Rasyonel Psikoloji Enstitüsü Bayiliği adı altında olacağı için, ANA MERKEZ’den onaylanan eğitimleri verebilirsiniz. Onaylanmayan eğitimleri veremezsiniz, onaylanmayan hocalarla ve kurumlarla iş birliği veya geçici çalışma yapamazsınız. Bu kurallar çalışanlarınız ve ortaklarınız için de aynıdır. Bu konuda Randevu sırasında ayrıntılı olarak bilgilendirileceksiniz.

9.Merkezimde danışanlarımla yaptığım seanslarda istediğim psikoterapi yaklaşımını ve yöntemini, psikolojik danışmanlık yaklaşımı ve yöntemini kullanabilir miyim? Seans odalarımı başka psikologlara kiraya verebilir miyim?

Ön Bilgi: Sekizinci sorudaki ‘misyon’ ile ilgili açıklamaları lütfen bir kez daha okuyunuz. Bayilik alırken almış olduğunuz eğitimler kapsamında öğrendiğiniz psikoterapi yaklaşımını (RDDT & BDT, oyun terapileri) kullanmanız beklenmektedir. Ancak farklı yaklaşımlardan eğitimleriniz varsa veya almayı düşünüyorsanız, bu konuyu ANA MERKEZ’le konuşarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Onaylanan her eğitimi çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Bazı terapi yaklaşımları RDDT ve BDT yaklaşımlarına benzemekte bazıları ise (psikanaliz gibi) Rasyonel Psikoloji Enstitüsü misyonuna uygun olmamaktadır. Bu kurallar çalışanlarınız ve ortaklarınız için de aynıdır. Randevunuz sırasında ayrıntılı olarak bilgilendirileceksiniz.

Seans odalarınızı başka psikologlara (RDDT ve BDT uygulamayan) kiraya verebilirsiniz. Ancak Bayilik Sistemi ilkelerimiz, politikamız ve misyonumuz gereği bu konuya sıcak bakmadığımızı bilmenizi isteriz. Bayimizin bu özgürlüğü suistimal etmesi, kiralamalar yoluyla işletmesinin ‘misyona’ zarar verdiğinin anlaşılması halinde ilk olarak ‘uyarı’ verilir, devam etmesi halinde bayiliği iptal edilir. Tavsiyemiz, odalarınızı kiraya verdiğiniz uzm. klinik psikologları da ANA Merkezden aynı kendinizin almış olduğu eğitimlerden geçmelerini sağlattırmaktır. ANA MERKEZ eğitimlerinden geçen ve oda kiralama yolu ile gelir elde ettiğiniz uzm. klinik psikologlara memnuniyetle onay vereceğiz. Eğer amacınız bir merkez açarım, bayilik de alırım sonrasında da psikologlara odalarımı kiraya vererek geçmimi sağlarım ise lütfen kendinizi ve bizi oyalamayınız. Bir daha altını çizmek adına ‘önceliğimiz olan şey sizlerden ticari kazanç elde etmek değil, birlikte çalışabilmek ve gelişebilmek ve bayilik sisteminin bir misyon taşıdığını kavramış olduğunuzu görmemizdir.’

Not: 8. ve 9. sorularda yer alan konular dahilinde Rasyonel Psikoloji Enstitüsü, haberli veya haber vermeden denetim yapma ve sorgulama hakkını saklı tutar.

10.Bayiliğimi bir başkasına devredebilir miyim? Ücret karşılığı satabilir miyim?

Ön Bilgi: Evet. Şartları sizin gibi yerine getirmiş olan kişilere ücretsiz devredebilir ve istediğiniz ücrete satabilirsiniz. Devrettiğiniz veya sattığınız uzman klinik psikoloğa ‘bayilik şartlarını’ (eğitim almak gibi) yerine getirmesi için 6 ay süre tanınır. Kendisi ile şartlı bir sözleşme yapılır. Bu sürede işlerine devam edebilir. Şartları 6 ay içinde yerine getiremez ise, kendisine ücretli bir şekilde devir de yapmış olsanız, bayilik anlaşması Rasyonel Psikoloji Enstitüsü tarafından iptal edilir. Sizlerin aranızda yaptığınız ticari alışverişten Rasyonel Psikoloji Enstitüsü sorumlu tutulamaz.


Amaç ve Felsefe

Tüm dünyadaki birçok başarılar elde etmiş insan ve kurum birlikte takım halinde çalışarak hedeflerine ulaşmaktadır. Bireysel olarak yapabildiklerimiz maalesef kendimizin enerjisi ve zamanı ile sınırlıdır. Bir işletmeyi kurmak ve yönetmek için aslında birçok kaynağa ve çoklu yardıma ihtiyaç duyulur. Ayrıca hizmetlerin üstün standartlarda olması için de Bayilik (Franchise) organizasyonlarını oluşturmak çok önemlidir.

Bireysellik veya Takım olmak

Ülkemizin sıkıntılarından biri, insanlarımızın hizmetlerinde organize olmaması ve takım çalışmasından uzak olmasıdır. Bireysel düşünmeleri, tekil planlar yapmaları, kendi sınırlı bireysel çevreleri içinde kalmalarına neden olmaktadır. Bilgi birikimleri kendi ölçütlerinde yavaşça gelişmekte, hatta belki de gerilemekte ve hizmet kaliteleri dolayısıyla kısırlaşmaktadır. Bireysel girişimleri sırasında yaşadıkları kişisel sorunlar, ailevi sorunlar ve ekonomik sorunlar da kurmaya çalıştıkları düzeni bozabilmektedir. Bu durum da bizlerin hem kişisel hemde ulusal ekonomik büyemimizi ve gelişmemizi olumuz etkilemektedir. Ülkemizde Psikolojik Sağlık alanı da bu sıkıntıyı yaşamaktadır. Örneğin eğitim alan öğrencilerimizin, psikolojik danışmanlık alan vatandaşlarımızın zaman zaman ‘boşa kürek çekmesine’ neden olmaktadır. Etki oranı düşük, uygulama ve beceri kazandırma nitelikleri az, çağdaş bilimsel bilgi içermeyen eğitimler, devamı gelmeyen bilgi akışı, süpervizyonlarla desteklenmeyen ve havada kalan teorik bilgiler, istikrar ve sabit ilkeler içermeyen psikolojik sağlık hizmetlerinin dezavantajları, Franchise Zinciri ile takım olarak, başarılı yönetim mekanizmaları ve düzenli bilgi desteği sayesinde minimum düzeye indirilebilmektedir.

Miras

Unutulmamalıdır ki bireysel hareket etmemiz gelecek nesillere bırakacağımız mirası da yok etmektedir. Belkide bireysel başarılarımız gelecek nesillere olumlu bir katısı olmadan silinip gidecektir. Yeni nesiller her şeye baştan başlamak zorunda kalmaktadır. Sadece bu günlerinizi düşünmeyiniz, örneğin, emekliliğinizde veya başka sorunlarınızda işletmenizi kapatmak yerine bir başka genç girişimciye ‘bireysel’ kurumunuzu belki de ücretsiz devredeceksiniz, veya kimsenin haberi bile olmadan kapatıp gideceksiniz. Yatırımlarınız, kurmuş olduğunuz düzen, emekleriniz, bilgi birikiminiz boşa gidecek. Emeklerinizin karşılığını sadece ‘günü kurtardığınız’ faaliyetlerle almış olacaksınız. Felsefemizin ana unsurlarından biri birliktelik zincirin kalıcı olması, kurumsallaşması ve gelecek nesillere aktarılabilmesidir. Ayrıca diğer bir unsur da, markalaşma ve kurumsallaşma sayesinde uluslararası arenada da söz sahibi olacak işletmelere sahip olma fırsatını yakalarız. Günümüzde birçok yabancı kuruluş, özellikle ABD ve İngiltere merkezli kuruluşlar bilgi birikimlerini dış ülkeler pazarlamakta ve yüksek kazançlar sağlamaktadırlar. Psikolojik Sağlık alanında bu şekilde kaç kuruma sahibiz? Bilgi birikimimizi, becerilerimizi, hizmetlerimizi ve eserlerimizi ulusal ve uluslararası arenada yaygınlaştırmaya, standartize etmeye Psikolojik Sağlık alanında da çok ihtiyacımız vardır.

Birlikte hareket etmek ve takım çalışması ile, bireysel olarak aşamayacağımız veya aşmakta zorlanacağımız birçok konu kurumsal anlayışla daha kısa zamanda ve daha ekonomik bir şekilde aşılır. İyi organize olmuş, istikrarlı, zorluklar karşısında birlikte hareket eden, enerjik, sadece maddi değil ancak ‘anlam’, maneviyat ve ortak misyon amaçlarına doğru beraber yürüyen, birbirine destek olan bir TAKIM olmanın avantajları bu sayfaya sığmayacak kadar fazladır.

Mesleğinizde hayata geçirmek istediklerinizi, hayallerinizi, alanında tecrübe sahibi Rasyonel Psikoloji Enstitüsü ile gerçekleştirmek, zamandan ve enerjinizden tasarruf etmek, kurumsal ve kişisel gelişiminizi en etkili ve hızlı bir şekilde yapmak fırsatını elde etmek için sizi Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi’ne katılmaya davet ediyoruz. Burada bütün bilgileri, gerekçelerini de sunarak dürüstlükle ve açıklıkla ifade etmeye çalıştık. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla.


Bizimle ilgili daha yakından tanımak için:

Direktörümüz Doç. Dr. Murat Artıran’dan

Doç. Dr. Murat Artıran Hocamızı yakından tanıyın

Facebook Rasyonel Psikoloji Enstitüsü

Instagram Rasyonel Psikoloji Enstitüsü

Twitter Rasyonel Psikoloji Enstitüsü

YouTube Kanalımız


Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi

Rasyonel Psikoloji Enstitüsü

Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Merkezi

Beşiktaş/İstanbul

Kartal/İstanbul

Kağıthane/İstanbul

Marmaris/Muğla

Yeni Mahalle/Ankara

Randevu için:

0 212 327 0233 veya 0 546 567 34 20

E-maille veya WhatsApp mesajı ile gelen sorular cevaplanmayacaktır.

 

 

Çanakkale BDT eğitimi

Çanakkale BDT eğitimi

 

Psikolojik Testler Eğitimi Rasyonel Psikoloji

Psikolojik Testler Eğitimi Rasyonel Psikoloji

 

Rasyonel Psikoloji APA Eğitimleri 2

Rasyonel Psikoloji APA Eğitimleri 2

 

Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi

Rasyonel Psikoloji Bayilik Sistemi

 

Paylaş

Paylaş