“ İlaçla Tedavi mi, Hayır!” Psikolojisi

“ İlaçla Tedavi mi, Hayır!”  Psikolojisi

Sizlerden gelen sorular üzerine; insan psikolojisi üzerinde oluşan değişikliklerden ötürü, gerekli zamanlarda ve alanlarında uzman psikiyatristler tarafından verilen ilaçları kullanıp kullanmama tereddüdünüz ortadan kaldırmak konusunda, bu yazımızın psikoloji ve psikiyatri ve özellikle bu alanlarda ilaç kullanımı ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerini az da olsa dağıtacağına inanıyoruz.psikoloji ilaç tedavi

Evet, günümüz şartlarının gerekleri ortada. Ve bu çoğu zaman hepimiz için yorucu ve tüketici olmakta. Kişinin içinden gelen patlamalardan ya da dış çevredeki olaylardan kaynaklanan uyaranlardan dolayı,  kişiler çoğu zaman psikolojik dengelerini sabit tutmakta zorlanırlar. Bu sebepten danışanlarımız, akıllarındaki kaygıları atmak, danışmak ve yardım amaçlı olarak İstanbul Beşiktaş’ta bulunan merkezimize gelirler.

Rasyonel Psikoloji ailesi olarak biz, alanlarında uzman psikolog, psikoterapist ve psikiyatristlerimizle koordineli bir şekilde; bizden psikolojik danışmanlık almaya gelen kişilerin psikolojik durumlarının analizini yaparız. Buna uygun bir yol haritası belirleriz ve bu bize gelen danışanımızla el ele bir yola girdiğimiz anlamına gelir.

Uzman psikolog ve psikiyatristlerimizin verdiği en ideal kararlara göre danışanımızın içinde bulunduğu psikolojik durum ilaç kullanmayı gerektiriyor olabilir. Böyle zamanlarda, önemli olan bize güvenmenizdir. Kurum olarak danışanlarımızı psikolojik açıdan rahatlatmak amacıyla hem psikoterapi hem de gerekiyorsa ilaç tedavisini aynı anda götürürüz. Bunun ne şeklide gerçekleşeceğine uzmanlarımız karar verirler. Size kalan tek şey uzmanlarımıza ve ailemize güvenmektir.

Eğer psikiyatristlerimiz size ilaç kullanmanız gerektiğini söylüyorsa lütfen bunu dikkate alınız ve korkmayınız. Bu ömür boyunca ilaç kullanacaksınız anlamına gelmemektedir ve kesinlikle bir felaket değildir. Bunu bir binayı restore ederken, binanın temelinden başlayarak güçlendirmeye çalışırken aynı zamanda destek amaçlı olarak, binanın dışına koyulan destek kolonlar olarak düşünebilirsiniz.

Unutmayın ki, biz Rasyonel Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ailesi olarak sizleri çok önemsiyoruz. Sağlıkla ve mutlulukla kalmanız dileğiyle.

 

“ İlaçla Tedavi mi, Hayır!”  Psikolojisi konusunda daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlaç, psikoloji, danışmanlık, psikolog, korku

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Paylaş