Gönüllü Öğrenci Temsilciliği Programı

Gönüllü Öğrenci Temsilciliği Programı

Programın Amacı:
  1. Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Yetkili Merkezi ve Rasyonel Pozitif Psikoloji Derneği olarak Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi’yi öğrencilerle tanıştırmak, bu alanda uygun koşullarda yetişmelerini sağlamak.
  2. Öğrencilerin mesleki gelişimine katkıda bulunmak, gelecekte yeni kişisel mesleki bağlar kurmasına olanak sağlamak.
  3. Rasyonel Psikoloji ve Rasyonel Pozitif Psikoloji Derneği kapsamındaki birçok çalıştay ve eğitimlerden öğrencilerin uygun koşullarla faydalanmasını sağlamak.
  4. Temsilcilerin kendi bölgelerindeki diğer öğrenci ve meslektaşlarla Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Yetkili Merkezi ve Rasyonel Pozitif Psikoloji Derneği adıyla network (ağ) oluşturmasına destek olmak
  5. Temsilcilerin Albert Ellis Enstitüsü’nün bilimsel, kanıt temelli Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramları’nı tanıtarak, psikolojik sağlık alanında doğru, etik, kanıt temelli tedavi seçeneklerini, ölçme ve değerlendirme yöntemlerini ülkemize kazandırmak ve yaygınlaştırmak.
  6. Öğrenciler ile birlikte düzenlenecek olan Öğrenci Kongresi’ne katılmak ve kongrede faal olarak görev almak.

Gönüllü Temsilciğin Avantajları Nedir ?
1- Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Yetkili Merkezi’nde düzenlenen çalıştay, eğitim ve seminerlerden çok uygun koşullarda faydalanabileceksiniz.
2- Gönüllü temsilcileri, grup katılımları sağlaması veya arkadaşlarının çalıştay ve eğitimlere katılmasını sağlaması halinde kendilerine özel indirimlerden* yararlanabilecektir.
*Lütfen bu indirimler için bizi arayınız Tel: 0 212 327 0233 (Gönüllü Öğrenci Temsilciliği Koordinatörü Reyhan FEDA)
3- Network’unuzu (ağınızı genişleteceksiniz) diğer meslektaşlarla Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Yetkili Merkezi ve Rasyonel Pozitif Psikoloji Derneği olarak tanışma fırsatı bulacaksınız.
4- Kariyerinizde ilerlemek için, doğru ve istikrarlı bir çizgi yakalamak adına, kurumsal bir organizasyonda görev almış olacaksınız.

Kimler Katılabilir ?
Program Psikoloji ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerindeki lisans ve yüksek lisans öğrencilerini kapsar. Bazı koşullarda Çocuk Gelişim Uzmanları ve Aile Terapisi, Sosyal Hizmet Uzmanlığı, Genel Psikoloji Yüksek Lisans öğrencileri de katılabilirler.
Temsilcilerin yapacağı gönüllü çalışmalar aşağıdakileri kapsar:
a) Kendi şehirlerinde, ilçelerinde veya üniversitelerinde öğrenci ve meslektaşlara ulaşmak.
b) Sosyal medya çalışmalarına katkıda bulunmak.

İletişim ve bilgi almak için: 0 212 327 0233 (Gönüllü Öğrenci Temsilciliği Koordinatörü Reyhan FEDA)

Adres: Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş İstanbul

Email: info@rasyonelpsikoloji.com


Diğer Bilgiler:

Kanıt temelli tedavi ve ölçme ve değerlendirme kriterleri, bugün günümüzde bilimsel bilgi ile diğer kanıtı olmayan bilginin halkımız üzerindeki ‘yarar-fayda-katkı’ sağlama mücadelesidir. Bizler bilim insanları olarak elbette ki kanıta dayalı, araştırılmış, test edilmiş bilgiyi ülkemize kazandırmak zorundayız. Bu noktada Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi’ye ruh sağlığı alanında ihtiyacımız vardır. Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi olarak Rasyonel Psikoloji’nin hedefi de budur.

Öğrenci temsilciliği çalışmasının önceliği ticari değil, yani maddi kazanç odaklı değildir. Dolayısıyla öğrenci temsilcilerinin de öncelikli hedefi eğitim almak, mesleki alanda gelişmek olmalıdır. Bu çalışmadan direk olarak maddi kazanç elde edemeyeceklerdir, sadece burs kazanacaklardır. Burs kazanmak önemlidir ancak daha da önemlisi Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi eğitimlerine ve çalıştaylarına katılmak ve mesleki açıdan gelişmektir. Eğitimlere katılımcı sağlarken bu anlayış ve fikir doğrultusunda ilerlemeleri beklenmektedir.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Paylaş