Stanford Binet Zeka Testi Çalıştayı (Paket 5 – İstanbul – Bahar 2018)

Event Venue:
Stanford Binet Zeka Testi Çalıştayı


Stanford Binet Zeka Testi hem üstün yetenekli çocukların hem de zihinsel engelli bireylerin tespit edilmesinde kullanılan bir zeka testidir. Stanford binet zeka testi yaş aralığı, 2-16 yaşlarıdır. En küçük 2 yaşına girmiş çocuklar en büyük ise 16 yaşını bitirmemiş çocuklara uygulanabilir. Toplam 30 alt test çeşitli yaş aralıklarında uygulanmaktadır.

Bireylerin zihinsel performanslarını belirlemek amacıyla uygulanan bireysel zekâ testidir. Uygulama sonucunda bireye ait zekâ yaşı ve zekâ bölümü elde edilmektedir. Süreye dayalı bir test değildir. Stanford Binet Zeka Testi sonrası çocuğun genel bir zeka değeri ortaya çıkar. Bu zeka değerini ortaya çıkartan birçok bileşen vardır. Bu bileşenler testin kendi içindeki alt testleridir. Bunlar: Sözel akıl yürütme, sözcük dağarcığı, kavrama, saçmalıklar, sözel ilişkiler, soyut/görsel akıl yürütme, örüntü analizi, kopyalama, matrisler, kağıt kesme ve katlama, niceliksel akıl yürütme, nicelikler, sayı dizileri, kısa süreli bellek, boncuk belleği, cümle belleği, sayı belleği, nesne belleğidir.


Klinik Psikolog Büşra Karakoç Güzel, Klinik Psikolog Rüya Dilara Yıldırım

Asistan: Uzm. Psikolog Günseli Aşar

Direktörü: Dr. Murat Artıran7 Nisan Cumartesi 10:00-17:00 – 8 Nisan Pazar 10:00-17:00  (14 saat)


350 TL   Çanta dahil değildir
Eğer katılımcı çanta ve oyuncakları istiyorsa bizimle irtibata geçip not bırakmalıdırlar (ücret hakkında bilgi için bizi arayınız).


Beşiktaş/İstanbul


Size 48 saat içinde geri döneceğiz !


Bize nereden ulaştınız?:


Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi  – İstanbul

Hesap numaralarımıza ödemeyi yaptıktan sonra rasyonelpsikoloji@gmail.com adresine isminizi, dekont ile birlikte gönderiniz.

Katılımcı sayısı 8 kişi ile sınırlı olduğu için çalıştay ücreti bankaya yatırılmadan önce  05465673420 veya 0212 327 0233 numaralı telefondan bilgi alınmalıdır.

Ön Kayıt Sayfası


16 kişi. Kayıtlar devam etmektedir.

Çalıştaylarımıza kimler katılamazlar, bazı istisnalar ve uyarılar:

  • Bazı çalıştaylarımıza katılmak isteyen psikoloji ve PDR bölümleri haricindeki bölümlerden katılımcılar, lütfen bizden bilgi alsınlar.
  • Bazı çalıştaylara lisans öğrencileri ve mezunları alınabilir. Ancak bazı çalıştaylara sadece yüksek lisans öğrencileri ve mezunları alınır.
  • Çalıştaylara hiçbir bölümden 1. ve 2. sınıf lisans öğrencileri kesinlikle alınmaz. Bazı durumlarda 3. ve 4. sınıf öğrencileri kabul edilebilir, bizi arayınız.

Rasyonel Pozitif Psikoloji Derneği Onaylı Rasyonel Psikoloji- Albert Ellis enstitüsü Türkiye Merkezi Uygulayıcı Belgesi verilmektedir.


Tüm paket 5 çalıştaylarıni görmek için : http://www.rasyonelpsikoloji.com/event/psikolojik-testler-ve-gozlem-gorusme-teknikleri-paket-programi/

Comments are closed.

Paylaş