Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim

Çocuk Merkezli & BDT Oyun Terapisi

Event Venue:

Çocuk Merkezli & BDT Oyun Terapisi

Eğitimci:  Dr. Murat Artıran

Ücret: 2600 tl

Süre: 63 saat (10:00 – 15:00)

Yer: İstanbul Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi / Beşiktaş

Toplam 7 Kur 63 saatlik program sonunda Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi belgesi verilecektir.

Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

Oyun terapisi çocukların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Enstitümüzde sadece 3-9 yaş arası çocuklara yönelik olarak uygulanmaktadır. Genel olarak çocuğa bir yönlendirme yapmadan veya müdahalede bulunmadan bazı özel teknikler kullanılarak oyun oynanır. Çocuğun oyun sırasında gerçek yaşamdaki problemlerini çözmesi amaçlanır. Bu terapi hakkında 1960’lı yılların başından beri yapılan araştırmalar çok olumlu sonuçlar vermektedir. Enstitümüzde bu alanda uzman kadromuz psikolojik danışmanlıklar sırasında bu tekniği de diğer uygulamaların kullanmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemleri ile oyun terapisinde ise Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’nin aksine bu terapi şeklinde danışman çocuğa oyun sırasında yönergeler verebilir, onun spesifik olarak belli aktivitelerde bulunmasını isteyebilir. Tedavi amaçlı yapılan bu yönlendirmelerle çocuk problemleri ile nasıl başa çıkacağını öğrenmeye başlar. Gerçek hayatta karşılaştığı zorlukları veya iç dünyasında yaşadığı problemleri aşmayı öğrenir. Merkezimizde 3 ila 21 yaş arası tüm çocuk ve gençlerle Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi uygulanmaktadır.

Programın Amacı:

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Esasları, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi ve Filial Terapi’nin öngörüleri ışığında çocukların duygusal, bilişsel ve davranışsal gelişimi destekleyici stratejiler.

Video gösterimi ve elektronik ortamda sunumlar. Oyun oynama tekniklerinin uygulanmasında kullanılan manual’ler (uygulama kılavuzları) dağıtılacaktır.

Eğitim sırasın da  İngilizce’den çevirisi yapılmış makaleler eğitim sırasında dağıtılacaktır.

Her katılımcının pratiksel becerilerinin kazanması için demonstrasyon ile uygulama çalışmaları yapılacaktır.

Eğitim ile kazanaılacak bilgi ve uzmanlığın her yasta çocuğa adapte edilmesi mümkün olmak ile birlikte ağırlıklı olarak 4-9 yas arası hedeflenmiştir.

Katılanlara katılımcı belgesi verilecektir.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Psikologlar, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlar, Çocuk Gelişim Uzmanları ve sınırlı sayıda olmak kaydıyla bu bölümlerin son sınıf öğrencileri programa katılabilirler. Toplam katılımcı kontenjanı 15’dir.

 

Eğitim Tarihi:   

1. ve 2. Kur Temel Düzey                 1 -2  Mayıs 

3. ve 4. Kur İleri Düzey                    22 – 23 Mayıs

5. ve 6. Kur Uygulama Düzeyi       5 – 6 Haziran

7. Kur Süpervizyon                           13 Haziran

 

Cumartesi – Pazar (ONLİNE)

 

EĞİTİM İÇERİĞİ:

Oyun Terapisinin Esasları

Oyun Terapisinin Aşamaları

Demonstrasyon ile Öğrenilenlerin Pratikte Uygulanması – 1

Filial Terapi’nin Esasları

Demonstrasyon ile Öğrenilenlerin Pratikte Uygulanması – 2

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Esasları ve Demonstrasyonu

Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi

BDT Oyun Terapisi Teknikleri

Grup Oyun Tekniği Esasları

Özel Vakıa (case örnekleri) Örnekleri ve İrdelemeleri

 

Katılımcı sayısı 8 kişi ile sınırlı olduğu için eğitim ücreti bankaya yatırılmadan önce  05465673420 numaralı telefondan bilgi alınmalıdır.

İletişim: Rasyonel Psikoloji – Albert Ellis Enstitüsü Türkiye MerkeziAdres: Abbasağa Mh. Yıldız Cd. 61/4 Beşiktaş İstanbul  34353

Tel:   02123270233

Watsap:  05465673420

email: info@rasyonelpsikoloji.com

DİĞER ÖDEME YOLLARI İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZhttp://www.rasyonelpsikoloji.com/hesap-numaralariLütfen ödeme yaptığınıza dair alperen.seker@rasyonelpsikoloji.com email adresine isminizi dekont ile birlikte email atınız.

Paylaş

Paylaş