Externship Programı

Externship, Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan bir programdır.yetiştirme programı Hem öğren hem çalış programı olarak tanımlanabilir. Programa katılan öğrenciler mesleklerinde yetişmek için ilgili oldukları alanda faaliyet gösteren bir kurumda part-time çalışırken eğitimler ve süpervizyon çalışmalarına katılırlar. Buradaki amaç, öğrencinin tek tek ödemeye kalktığında yüksek maliyetlere varan eğitimleri ve süpervizyon çalışmalarını 6 ay boyunca aylık sabit bir ödeme yaparak başka hiç bir bedel ödemeden almasıdır. Enstitü hocalarına istedikleri zaman kolayca ulaşma imkanı bulurlar, tez veya ödev gibi konularda yardım isteyebilirler.
Tam Bir Staj Programıdır Diyemeyiz
Bu tam olarak bir staj çalışması değildir ancak programa katılan öğrencilerin staj zorunlulukları varsa otomatikman program dahilinde bunu da yerine getirmiş olacaklardır. Gerekli belgelendirmeler sağlanacaktır.
Bu program neden tam olarak staj çalışması değildir?
Değildir çünkü Externship Programında öğrenci Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi alanlarında yetiştirilir, eğitilir ve pratik kazanması sağlanır. Özel dersler, süpervizyon grupları ve eğitimlerle bu terapileri öğrenir. Haftada bir günlük çalışma rutininde yer alarak da gün içerisinde merkezin çalışma düzenini görür, bilgi sahibi olur, tecrübe kazanır.
Kimler katılabilir?
Psikoloji ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık 4. sınıf öğrencileri ve mezunları ile bu bölümlerin yüksek lisans öğrecileri (Klinik Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Uygulamalı Davranış Bilimleri, Sağlık Psikolojisi, Aile Terapisi, bazı özel durumlarda Genel Psikoloji ve Endüstri Psikolojisi) ve mezunları adayları başvurabilir.
Kabul edilme aşaması?
Hocalarımızdan biri ile ön görüşme yapıldıktan sonra, özgeçmişiniz ile birlikte enstitümüzdeki başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Size 48 saat içinde geri dönüş yapılacaktır. Yetiştirilme kapsamında tek bir dönemde sadece 3 aday kabul edilecektir. Adayların seçimi enstitü kurulu tarafından belirlenir.
Programın Ayrıntıları
6 aylık sabit ödemeler yaparak, o dönem boyunca aşağıdaki imkanlardan yararlanabileceklerdir:
Program süresi 6 aydır. Enstitü’de gerçekleştirilen birçok eğitimden kendilerine özel olarak düzenlenen program ile Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerine ve süpervizyon çalışmalarına ve 3 seans demosuna ücretsiz olarak katılabileceklerdir. Enstitü hocaları kendilerine özel ilgi gösterirler, normal zamanlarda ulaşamayacakları hocalara kolaylıkla ulaşabilirler, öğrenme amaçlı bilgilenme imkanına kavuşurlar. Akademik çalışmalarında, tez gibi konularda öğrencilere yardım edebilirler. Danışanın rızası dahilinde seanslara gözetmen olarak katılabilirler.(Ayrıntılı bilgi için bizi arayınız)
Program dahilinde katılımcılar aşağıdaki eğitimleri alacaklardır:
  • 41 saat RDDT & BDT Psikoterapi Eğitimleri ve Özel Dersler (41 saatin en az 10 saati) ve Özel Tamamlayıcı Etüt saati (2 saat)
  • 10 Süpervizyon
  • 3 RDDT & BDT Seans demosu
Kendilerine 4 kitap verilecektir ve okuma yapmaları istenecektir (ücretsiz)
Ayrıca okumalar, makaleler ve testler verilecektir (ücretsiz)
Verilecek Sertifiklar neler olacak?
Katılımcılara bazı eğitimler için APA Standartlarında Uluslararası geçerliliğe sahip belge verilecektir. Diğer eğitimler için Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü Yetkili Merkezi belgeleri verilecektir.
Programın tamamı için de ‘Yetiştirilme Odaklı Staj Diploması’ verilecektir.
Program hakkında bilgi almak ve/veya programa dahil olmak için:
info@rasyonelpsikoloji.com
Tel: 0212 327 0233
Etiketler: Externship, program, staj, eğitim, yetiştirme, psikoloji, psikoterapi

Related Articles

Grup Terapisi Nedir?
admin1 @ 2019-11-19 13:21:03
DSM IV ve V Arasındaki Farklar Nelerdir?
admin1 @ 2019-11-12 11:08:26
Trafik Psikolojisi
admin1 @ 2019-10-11 16:43:59
Akılcı Duygusal Terapi
admin1 @ 2019-09-24 15:47:45

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Paylaş