Direktörümüzden

Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi (RDDT), Dr. Albert Ellis ve biz öğrencileri tarafındanmurat11 yıllar boyunca geliştirilen bir psikolojik tedavi yaklaşımıdır. Orta düzeyde nevrotik yetişkinlerde, ciddi rahatsızlığı bulunan yetişkinlerde, psikotik rahatsızlıkları bulunanlarda ve ergenlerde ve genç çocuklarda kullanışlı, pragmatik ve verimli klinik disiplindir. Terapist, danışan ve terapistin ortak amaçlara yönelik çalışması ile gerçekleştirilir.
 
Terapist, danışan ile paylaştığı bir süreçte katılımcı, yardım edici, zaman zaman ikna edici ve aktif yönlendirici rol üstlenir. REBT psiko-eğitimsel bir yaklaşım kullanır ve danışanın terapi seanslarında öğrendiği konseptleri ve fikirleri yaşama katmasına yardım etmek için okuma ve ev ödevlerini yapmasını teşvik eder. Birçok duygudurum bozukluklarında kullanımında etkisi bilimsel kanıtlarla ispatlanmıştır. Rasyonel Emotive & Bilişsel Davranışçı Bilimsel Dergisi her yıl yüzlerce makaleye yer vermekte ve ruh sağlığındaki RDDT’nin ve BDT’nin etkisini ortaya koymaktadır.
 
Türkiyemizin siz değerli ruh sağlığı çalışanlarını ve öğrencilerini 9-10 Nisan 2016 tarihinde merkezimizde düzenlenecek eğitime davet ediyorum.
 
Sağlıklı ve mutlu günler dileklerimle
 
Yrd. Doç. Dr. Murat Artıran, Klinik Psikolog
Direktör

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Paylaş