Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim

Direktörümüzden

Merhaba,

Kısa adı RASYONEL PSİKOLOJİ olan Rasyonel Emotif Bilişsel Davanışsal Araştırma ve Danışmanlık Merkezi (Rational Emotive & Cognitive Behavioral Research And Counseling Center), 2014 yılında kadromuzdaki değerli akademisyenlerin katkılarıyla İstanbul Beşiktaş’ta açıldı. ‘

Kurulma amacımız Albert Ellis Enstitüsü’nün Türkiye Yetkili Yetiştirme ve Psikorapi Merkezi olarak psikoloji ve psikoterapi alanında danışanlarımıza hizmet vermek, alandaki uzman ve öğrencileri eğitmek, araştırmalar yapmaktır.

Bu faaliyetler arasında bireysel, çocuk ve ergen, aile ve çift alanlarında psikolojik danışmanlık hizmetlerini sürdürmek, psikoloji ve psikolojik rehberlik ve danışmanlık öğrencilerine ve mezunlarına Rasyonel Duygucu Davranışçı ve Bilişsel Davranışçı Terapi, Kültürümüze Uyumlu Motivasyonel Bilişsel Duygucu Terapi (KU-M-BDT, Dr. Murat Artıran)  çalışmaları, araştırmaları, uygulamalı çalıştayları, misafir konuşmaycıları ile destek vermektir.

Gerek bireysel, gerek aile ve çift terapileri, gerekse de psikoloji alanı söz konusu olduğunda en son bilimsel bilgilerle donatılmış, bilimsel kanıt temelli, uygulamada direk olarak etkili olan psikoterapi ve psikolojik danışmanlık yöntem ve tekniklerinin merkezimizde sunulmasını amaçlamaktayız. Bilimsel bilgi, uzmanlaşma ve en son araştırmalara dayalı uygulamalarla Türkiyemizin güzel insanlarının psikolojik sağlıklarına katkıda bulunmak misyonumuzdur.

İntermet sayfamızda Rasyonel Duygucu Davranışçı Psikoterapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Albert Ellis Enstitüsü, Dr. Albert Ellis’in hayatı, güncel konular, danışanlarımıza sorularlapsikolojim köşesi, online canlı psikolojik yardım hizmeti, haberler ve diğer birçok faydalı linkler bulacaksınız.

Hepinize teşekkürlerimi sunar
Sağlık ve mutluluklar dilerim,

profesyonellere egitimler 2

Yrd. Doç. Dr. Murat Artıran
Klinik Psikolog, RDDT & BDT Psikoterapileri Süpervizörü,
Albert Ellis Enstitüsü Yetkili Merkezi Direktörü

27 Eylül 2014 (bu yazı 1 Ocak 2015, 9 Ocak 2017, 16 Şubat 2017, 25 Nisan 2020 tarihlerinde yenilenmiştir)

 

Paylaş

Paylaş