Direktörümüzden Rasyonel Psikoloji

Direktörümüzden Rasyonel Psikoloji

Enstitümüze Hoşgeldiniz,

Kısa adı RASYONEL PSİKOLOJİ ENSTİTÜSÜ olan Rasyonel Emotif Bilişsel Davanışsal Araştırma ve Danışmanlık Merkezi (Rational Emotive & Cognitive Behavioral Research And Counseling Center), 2014 yılında kadromuzdaki değerli akademisyenlerin katkılarıyla İstanbul Beşiktaş’ta açıldı. Kurulma amacımız Albert Ellis Enstitüsü’nün Türkiye Yetkili Yetiştirme ve Psikorapi Merkezi olarak psikoterapi alanında danışanlarımıza hizmet vermek, alandaki uzman ve öğrencileri eğitmek, araştırmalar yapmaktır.

Psikolojik Danışmanlık

Bu faaliyetler arasında danışanlarımıza online terapi, bireysel, çocuk ve ergen, aile ve çift alanlarında psikolojik danışmanlık hizmetlerini bilimsel kanıtlı psikoterapi yöntemleri ile vermek vardır. Gerek bireysel, gerek aile ve çift terapileri, gerekse de psikoloji alanı söz konusu olduğunda en son bilimsel bilgilerle donatılmış, bilimsel kanıt temelli, uygulamada direk olarak etkili olan psikoterapi ve psikolojik danışmanlık yöntem ve tekniklerinin merkezimizde sunulmasını amaçlamaktayız. Bilimsel bilgi, uzmanlaşma ve en son araştırmalara dayalı uygulamalarla Türkiyemizin güzel insanlarının psikolojik sağlıklarına katkıda bulunmak misyonumuzdur.

Eğitimlerimiz

Eğitimlerimizde temel ilkemiz uygulama ağırlıklı bir içerik sunmaktır. Psikoloji ve psikolojik rehberlik ve danışmanlık öğrencilerine ve mezunlarına Rasyonel Duygucu Davranışçı ve Bilişsel Davranışçı Terapi, Kültürümüze Uyumlu Motivasyonel Bilişsel Duygucu Terapi (KU-M-BDT, Dr. Murat Artıran)  eğitimleri veriyoruz. Ayrıca psikolojik testler eğitimlerimiz ve oyun terapisi eğitimlerimizi yıl boyunca öğrencilere ve meslektaşlarımıza açıyoruz.

Bilimsel Çalışmalarımız

Bilimsel araştırmalarımızı sürdürüyoruz ve bilimsel araştırmacıları destekliyoruz. Bugüne kadar 20’nin üzerinde bilimsel çalışmamız yayınlanmış bulunmaktadır. 

Diğer sitelerimiz

Rasyonel Psikoloji Enstitüsü’nün ana web sitesi rasyonelpsikoloji.com, online terapi hizmetimizi sunduğumuz PsikolojikSaglik.com, YouTube TV kanalımız Psikolojik Sağlık TV, psikolojik sorunlarınız için soru sorabileceğiniz sorularlapsikolojim.com, online psikoterapistlerimizden randevu alabileceğiniz onlinepsikoterapist.com.

İntermet siterimizde sizlere faydalı olacağına inandığımız birçok blog yazısı ve video bulabilirsiniz. 

Hepinize teşekkürlerimi sunar
Sağlık ve mutluluklar dilerim,

 

Doç. Dr. Murat Artıran
Klinik Psikolog, RDDT & BDT Psikoterapileri Süpervizörü,
Albert Ellis Enstitüsü Yetkili Merkezi Direktörü

27 Eylül 2014 (bu yazı 1 Ocak 2015, 9 Ocak 2017, 16 Şubat 2017, 25 Nisan 2020, 19 Kasım 2021 tarihlerinde yenilenmiştir)

 

Paylaş

Paylaş