Çocuklar için Online Psikololojik Danışmanlık Online Filial Terapi

Çocuklar için Online Psikololojik Danışmanlık Online Filial Terapi

Filial Terapi (Aile Merkezli Terapi) Nedir?

Filial Terapi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’nin ebeveynler ve çocukları ile oynaması için geliştirilmiş bir terapi şeklidir. Psikolog gözetiminde gerçekleştirilen terapilerde anne, baba, çocukları birlikte oyun oynarlar. Çocukların psikolojik problemlerinde doğrudan psikoloğun çocuk ile çalışmasına gerek kalmadan ebeveynler, psikoloğun yönlendirmeleriyle çocuklarının gelişimini ve psikolojik sıkıntılarını aşmak için 25-35 dakikalık oyun oturumlarını evlerinde gerçekleştirirler.

Filial Terapi (Aile Merkezli Terapi), özel bir terapi yaklaşımı olup, bilimsel araştırmalara göre, genel olarak 4-9 yaş arası çocuklarda etkili olmaktadır. Çocukların gelişimsel problemlerinde, kaygı, üzüntü, agresyon, öfke, kıskançlık, dürtüsellik ve dikkat eksikliği gibi birçok durumlarda kullanılabilir. Filial Terapi’yi öğrenen anne babalar yıllarca bu becerilerini çocuklarının gerek uzun süreli gerekse dönemlik ortaya çıkan davranışsal, duygusal ve düşünsel gelişimlerinde kullanma imkanına kavuşmuş olurlar.

Dr. Murat Artıran tarafından ONLİNE olarak gerçekleştirilen seanslar 50’şer dakika sürmektedir. Yaklaşık olarak 4-10 hafta kadar süren seanslar sonunda ebeveynlere Aile Merkezli Terapi’nin nasıl yapılacağı aktarılır, demonstrasyon yapılır, örnekler verilir ve doğrudan ‘canlı’ yönlendirmeler yapılır.

Randevu almak için bizi arayınız: 0 546 567 34 20

Paylaş