Online Psikolojik Danışmanlık

Rasyonel Duygucu Online Psikolojik Danışmanlık seanslarının Rasyonel (Akılcı veya Bilişsel) Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemleri ile yapılması genel olarak Rasyonel Duygucu Online Terapi denilmektedir.

Diğer online terapi seanslarından farklı olarak Rasyonel Duygucu Online Psikolojik Danışmanlık seanslarında düşüncelerimiz, bakış açılarımız, algılarımız üzerine konuşulur. Kendimiz, diğerleri ve yaşam hakkındaki inanışlarımız analiz edilir. Çünkü bu bilişsel kısım duygularımızın ve davranışlarımızın belirleyicileri olarak görülür. Duygularımız ve davranışlarımız sonuç olarak elde ettiğimiz şeyleri de belirler.

Psikolog Danışmanlık Ücretleri 2024 (rasyonelpsikoloji.com)

ONLİNE SEANSLARTL
Sembolik ücretle ilk seans*Online200
Uygun ücretli Online ilk seansOnline500
Gazi, şehit aileleri, engelliler, asgari ücretlilerOnline600
Online seans (1-7 yıl tecrübeli Uzman)Online800 - 1000
Online seans (8-20 yıl tecrübeli Uzman)Online1200 -1800
Online psikolojik test / değerlendirmeOnline800

Online Psikolojik Danışmanlık seansları

Seanslarda düşünceleriniz analiz edilir ve online terapi olduğu için hem siz hem terapist daha odaklı bir şekilde bunu yapabilir. Çünkü ekranda birbirinize odaklanmanız yüz yüze görüşmelerden daha kolay olacaktır. ABC modeli olarak bilinen belirli bir sistem üzerinden ilerlediğimiz için online terapinin zamanını daha yapıcı ve düzenli akmaktadır. A: kişinin başına iş açmış olan bir problem, B: bunun üzerine düşündüklerimiz, C: duygularımız ve davranışlarımız.

Danışanın getirdiği problemin çözümü ve bunun yanında duygusal çözümler hedeflenir. Rasyonel Duygucu Online Psikolojik Danışmanlık seanslarında duygusal çözümler önemsenir çünkü duygularımız, hislerimiz uygun bir halde olursa biz işimize yarayan çözümleri üretebiliriz. Bu çözümleri hayata geçirmek de düşünsel ve duygusal olarak hazır olmamıza bağlıdır.

Seansların sonunda bilişsel ev ödevleri, duygularınızı düzenlemeniz için ev ödevleri ve davranış olarak neler yapabileceğinize dair öneriler ve ev ödevleri verilir.

Düşünceleri analiz ettikten sonra inanışlarınız, geçmişten gelen inançlarınız konuşulur. Değer verdiğiniz şeyler ve hedefler belirlenir. Pratik çözümler üretilir ve bunlar uygulamalar ile pekiştirilir.

Yararlı linkler:

Rasyonel Duygucu Online Terapi Ekibimizi tanımak için: PsikolojikSaglik.com

Online terapiler hakkında daha fazla bilgi için [button link=”https://rasyonelpsikoloji.com/online-terapi/” icon=”signal” color=”purple” bg_color=”#ad28ad” border=”#120612″]Online Terapi nedir?[/button]

Online Terapi ücretleri [button link=”https://rasyonelpsikoloji.com/psikolog-danismanlik-ucretleri-2022/” icon=”flag” color=”purple”]Ücretler[/button]

RANDEVU: 0 546 567 34 20

Rasyonel Duygucu Online Psikolojik Danışmanlık
Rasyonel Duygucu Online Psikolojik Danışmanlık

 

Bilimsel İçeriği Paylaşmak Toplumumuz Geliştirecektir