Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim

Tek Seanslık Danışmanlık

Tek Seanslık Danışmanlık

Yurtdışında Tek Seanslık Terapi, Tek Seanslık Psikoterapi olarak da adlandırılan Tek Seanslık Danışmanlık hizmetimiz hakkında bilgi bulacaksınız.

Tek Seanslık Danışmanlık almak isterseniz bizi arayabilirsiniz: 0 546 567 34 20 Rasyonel Psikoloji Enstitüsü.

‘Tek Seanslık Psikolojik Danışmanlık’ Albert Ellis Enstitüsü profesörlerinden Prof. Windy Dryden tarafından şu 3 danışan grubu için oluşturulmuştur:

1) ekonomik imkanı olmayan danışanlar
2) sorunları için ‘nasıl bir yön almaları’ gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler
3) Psikolojik rahatsızlığı olmayan ancak anlık veya dönemlik sorunlarına çözüm bulmak isteyenler için

Tek Seanslık Danışmanlık (TSD) kimler için uygundur?

Hiç psikoloğa gitmemiş olanlar : Kamuoyu anketlerine göre psikolojik stres yaşayan kişilerin yaklaşık %70’i bunu ya kendi kendilerine ya da uzmanlığı psikoloji olmayan, yakınları veya arkadaşları yolu ile çözmeye eğilim göstermektedir. Ve genel olarak sorunlarını çözmekte ‘etkisiz şekilde’ fazla zaman ve efort harcamak zorunda kalmaktadırlar. Söyledikleri genelde: Psikolojik tedavinin uzun süreli ! bir süreç olduğunu duydukları ve o kadar para ve zamanlarının olmadığıdır. Bu bir şehir efsanesidir, gerçeklikle alakası yoktur.

Ekonomik Gücü Olmayanlar: Psikoterapi seanslarının ücretleri kimi yerlerde çok yüksek olabilmektedir. Bu yüzden ihtiyacı olan insanlar hiç terapi alamayacaklarını bile düşünmektedir. TSD hizmeti ile en azından sorunları hakkında bilgi sahibi olabilecekler ve hatta farklı bakış açılarını görebileceklerdir. Dryden’a göre Tek Seanslık Danışmanlık bazı danışanlarda iyilişme için yeterli olabilmektedir.

Evet terapi bazıları için uzun sürebilir. Ancak unutmayalım ki her zaman ve her durumda böyledir demek doğru değildir! Neden ? Çünkü (1) herkes aynı problemleri aynı oranda ve aynı şartlarda yaşamaz. (2) Her bireyin problemlerini çözebilme becerisi aynı değildir!

Tek Seanslık Psikolojik Danışmanlık

Tek Seanslık Psikolojik Danışmanlık

Paylaş

Paylaş