Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimleri denildiğinde ilk akla gelen kuramlar Aaron Beck yaklaşımı olan Bilişsel Terapi ve Albert Ellis yaklaşımı olan Rasyonel Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi’dir. Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi diğer adıyla Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi ilk Bilişsel Davranışçı Terapidir.

Kurumumuzda başta Ellis yaklaşımı ve Beck yaklaşımı olarak BDT’de kullanılan birçok teorik, teknik ve yöntemler hakkında eğitimler düzenlenmektedir. Eğitim programlarının tamamı uygulamalı olarak yapılmaktadır. Aşağıdaki linkten BDT eğitim programlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Psikoterapi Programları

Hakkımızda

Rasyonel Psikoloji Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Albert Ellis Enstitüsü’nün Türkiye İmtizyalı Ortağı’dır. 12 yıl boyunca çalışmalarını ABD’de sürdüren Doç. Dr. Murat Artıran’ın Türkiye döndükten sonra 2013 yılında kurulmuştur. Online terapi ve Beşiktaş ve Kartal’daki merkezlerinde yüz yüze psikoterapi hizmeti vermektedir. Mesleki eğitim olarak, RDDT BDT eğitimleri, psikolojik testler eğitimi, psikoloji & psikoterapi staj programları düzenlemektedir. RDDTBilişsel Davranışçı Terapi ve Kültürümüze Uyumlu Motivasyonel Bilişsel Duygucu Terapi alanlarında bilimsel çalışmalar ve TUBİTAK projeleri üretmektedir.

 

Paylaş