Online Psikoloji Eğitimleri

Online Psikoloji Eğitimleri

Psikoloji Sertifika Programları, akademik olarak aldığınız teorik bilgiyi tamamlamak ve bir alanda uzmanlaşmaya yarar sağlamak içindir. Rasyonel Psikoloji Enstitüsü olarak eğitimlerimizi farklılaştıran en önemli nokta uygulamalı ve sertifikalı olmasıdır.

Terapi ve test eğitimlerimizin hepsinde teori ve uygulama birlikte verilir. Klinikte sıkça uygulanan psikolojik testler de bu programda yer almakta ve öğrencilerimize psikolojik ölçme ve değerlendirme tekniklerini uygulamalı olarak öğrenme fırsatı sunulmaktadır.

Online Psikoloji Eğitimleri

Online Psikoloji Eğitimleri

Vakalar, örnekler üzerinden ders anlatımı yapılır. Ayrıca süpervizyon ile katılımcılarımızın uygulama yapması sağlanır. Enstitümüzün amacıbir alanda uzmanlaşmanızı sağlamak ve sizi mesleki olarak hazırlamaktır.

Bu kapsamda eğitimlerimiz son günlerde hızla gelişen Online Eğitim alanında da aynı şekilde verilmeye devam edilmektedir.

Online Psikoloji Eğitimleri özellikle son yıllarda artan teknolojik gelişmeler, yurtdışında ya da bulundukları şehrin dışında bir üniversitede eğitim almak isteyenler ve kariyer meraklılarının gözde sistemi arasında yer almaktadır.

Uzaktan eğitimin avantajları içinde en önemli kısmın, örgün eğitimde alınan derslerle paralellik göstermesi ile içerik ve zorluk açısından aynı olduğunu söylemekte fayda var. Öğrenciler internet üzerinden dersleri canlı olarak seyredebildiği gibi bazı eğitim programlarında eş zamanlı öğretim elemanına yazılı ve sözlü olarak sorularını yöneltebilir. Bu nedenle internetin ve bilgisayarın temel alınarak uygulandığı uzaktan eğitimin avantajları açısından teknolojinin olmazsa olmaz bir kavram olduğunu söylemek gerekir.

Hem teknik hem de eğitim açısından iyi tasarlanmış bir online eğitim programı öğrencilerine çok verimli olacağı açıktır. Her yeni teknolojik gelişme toplumsal yaşamımızın her alanında birçok değişiklik meydana getirmektedir. Doğal olarak eğitim de bu değişikliklerden etkilenmektedir. Elbette artan nüfus ve eğitim düzeyi ile birlikte uzaktan eğitimde zaman içerisinde kaçınılmaz olacaktır. Gelmiş olduğumuz bu noktada, gelecekte online eğitimlerin yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olacağını söylemek pek de yanlış olmaz.

Online Psikoloji Eğitimlerimiz hakkında bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş