BDT Süpervizyon Grupları

BDT Süpervizyon Grupları

Bilişsel Davranışçı Terapi BDT Süpervizyon Grupları için kayıt yaptırabilmek için Rasyonel Duygucu Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimlerimizden birini almış olmak gerekmektedir.

Eğitimler hakkında bilgi için Tıklayınız

BDT Süpervizyon Grupları için 4 farklı kategoride süpervizyon alabilirsiniz:

  1. Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi Yetişkinler
  2. Klinik Psikoloji & Psikopatolojik Değerlendirme
  3. Çocuk ve Ergenlerde BDT Psikoterapisi
  4. Oyun Terapileri: Çocuk Merkezli Oyun Terapisi &  RDDT ve Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi

Kendinize uygun olan opsiyonu seçebilirsiniz:

1.Opsiyon: Bireysel süpervizyon (1 saat yüzyüze veya Zoom üzerinden) Avantajı: daha çok vakayı getirebilme ve daha yoğun bir kişisel ve mesleki gelişim imkanı. Dezavantaji: Ücretin yüksek olması. Ücret Bilgisi: 500 TL

2.Opsiyon: Süpervizyon gruplarına katılmak (her grup maksimum 5 kişidir) (2,5 saat , yüzyüze veya Zoom üzerinden gruplara katılabilirsiniz) Avantajı: Ücretin düşük olması ve diğer katılımcıların getirdiği birçok vakayı dinleyip çeşitli vakaların nasıl çözümlendiğini görmek. Dezavantaji: Her bir öğrenciye yaklaşık 25 dakika ayrılması. Ücret Bilgisi: 150 TL

3.Opsiyon: Yazılı veya sesli kayıt yaparak süpervizöre göndermek ve geri bildirim almak (email üzerinden) Avantajı: Zaman ve mekan problemi olmadan, seans kaydınızı WETRANSFER sitesinden dr.muratartiran@gmail.com adresine gönderdikten sonra istediğiniz soruyu listeleyerek email ile sorabilirsiniz.  Cevaplarınızı ve seans değerlendirmesini 400-500 kelime arasında 1 hafta içinde alacaksınız. Dezavantajı: Yüz yüze olmadığı için sınırlı oranda geri bildirim almış olmak. Ücret Bilgisi: 250 TL

Ne öğreneceğim?

Süpervizyon çok verimli bir süreçtir. Klinik açıdan pratikte ve uygulamada neler yapılır, yöntemler ve teknikler nasıl kullanılır, vaka formülizasyonu nasıl çıkarılır ve kişisel farkındalık, hatalar ve noksanlıklar, geliştirilmesi gereken beceriler öğrenilir.

Eğer klinik psikoloji & psikopatoloji kategorisinde alıyorsanız daha çok ağırlık olarak çeşitli teknikler ve uygulamalar ve tedavi yöntemleri ile psikopatalojik değerlendirme;

Eğer Rasyonel Duygucu Davranışçı Tearapi katergorisinde alıyorsanız daha çok RDDT teorisi merkezinde uygulamalar, vaka formülizasyonlarını ve program yapmayı öğreneceksiniz.

Danışanın Takibi Ne Demektir?

Süpervizyon çalışmalarının amacı bir danışan hakkında sorular sormak olabildiği gibi, DANIŞANIN TAKİBİ bir danışanın tüm tedavi sürecinin süpervizör hoca tarafından yasal olarak takip edilmesidir. Böylece doğabilecek herhangi bir risk (Kişisel gelişim, etik, profesyonel, mesleki, yasal) ihtimali düşürülmüş olur.

Mesleki ve Yasal Zorunluluk !

Bazı öğrenciler ve bazı meslekdaşların danışan görmelerinde yasal zorunlulukları yerine getirme koşulları söz konusudur. Eğer bir aile danışmanlık merkezinde, psikolojik danışmanlık merkezinde, rehabilitasyon merkezinde veya okulda çalışıyorsanız ve yasal zorunluluklar içerisindeki eğitimleri tamamlamadıysanız kendizi garanti altına almanız gerekmektedir.

3 alana dikkat: Sektörde, psikoloji ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık lisans mezunlarının danışan gördükleri bilinmektedir. Ayrıca bazı henüz mezuniyetini almamış yüksek lisans öğrencileri de aynı konumdadır. Bir de lisans düzeyinde farklı mezuniyeti olup yüksek lisansını psikoloji bölümlerinde tamamlayanlar vardır. (Durumunuz konusunda net değilseniz bizden bilgi alabilirsiniz.)

Yasal zorunlulukları kendiniz için bir kez daha gözden geçiriniz. Mesleki, kişisel gelişim, etik ve yasal olarak kendinizi garanti altına alınız. Bu program size bunu sağlayabilir. Danışanlarınızı süpervizyon gözetiminde görmeniz hem kendi gelişiminiz hem de riske girmemek için size bir çok avantajlar sağlar. Süpervizyon almadan pratikte ‘evet’ hala bir şekilde ‘merdiven altında’ danışan görebilirsiniz ancak zararları yararlarından kat ve kat fazla olabilir.

Bir süpervizyona kaç vaka getirebilirim?

Süpervizyon çalışmalarına danışanı olanlar 3 vakaya kadar getirebilirler.

Danışanım yoksa süpervizyon alabilir miyim?

Evet. Danışanı olmayanlar grup süpervizyonlarına gözlemci olarak katılabilirler. Bu kişilere örnek vaka değerlendirmesi yaptırılabilir, okumalar ve ev ödevleri verilebilir.

Belge alabilecek miyim?

Evet. Gördüğünüz süpervizyon saati karşılığında ‘Rasyonel Psikoloji Albert Ellis Enstitüsü Yetkili Merkezi Süpervizyon Desteği …. saat’ Belgesi alacaksınız.

Program hakkında bilgi almak ve/veya programa dahil olmak için:

info@rasyonelpsikoloji.com

Tel: 0212 327 0233

 

wiscr eğitim görselleri20151219_120609

 

Paylaş